پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨
 

رییس سازمان نوسازی مدارس كشور، مهم ترین برنامه های آموزش و پرورش درسال 1391 را معطوف به سند تحول آموزش و پرورش دانست و گفت: آماده كردن همه مدارس كشور برای كلاس ششم از مهم ترین برنامه های این سازمان در سال 1391 خواهد بود.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، 'مرتضی رییسی' با بیان این مطلب گفت: با توجه به این كه نظام جدید آموزشی و پرورشی از سال جدید آغاز خواهد شد، اكثر اعتبارات این وزارتخانه نیز معطوف به این مهم خواهد بود.
با استقرار نظام جدید آموزشی(3، 3، 6) از مهرماه آینده در مدارس كشور، پایه اول راهنمایی از نظام آموزشی حذف و پایه ششم ابتدایی جایگزین آن خواهد شد.
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور در ادامه افزود: از آن جایی كه برنامه ریزی شده یك سال تحصیلی به دوره ابتدایی اضافه شود، بیشترین پروژه ها در نیمه اول سال 1391به ساخت مدارس ابتدایی اختصاص پیدا خواهد كرد.
وی ادامه داد: مدارسی كه نیازمند به تغییرات فیزیكی هستند، بدون این كه بافت آنان تغییر كند از محل اعتبارات این تغییرات صورت خواهد پذیرفت.
رییس سازمان نوسازی مدارس كشور به توجه این وزارتخانه به موضوع تجهیز مدارس به فناوری های نوین كه بخشی از كیفیت بخشی به مدارس كشور است اشاره كرد و افزود: امسال قرار است پیگیری تشكیلات مورد نیاز آن در مدارس كشور با جدیت بیشتری به كار گرفته شود.
رییسی به توجه وزارت آموزش و پرورش به ورزش دانش آموزی به خصوص مدارس دخترانه اشاره كرد و افزود: درسال جدید توجه ویژه ای به ورزش دختران در مدارس سراسر كشور صورت خواهد گرفت.
وی اضافه كرد: مقاوم سازی مدارس كه از افتخارات نظام است با دامنه پراكندگی بیشتر در نقاط مختلف كشور ادامه پیدا خواهد كرد. ساخت نمازخانه مدارس نیز در دستور كار است و حداكثر تا پایان برنامه پنجم همه مدارس كشور دارای نمازخانه خواهند شد.