پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
 
تمام دانش آموزان روستايي در قالب مجتمع‏هاي آموزشي تجميع نمي‏شوند، بلکه مدارس روستايي همچنان پابرجا هستند و تنها بخشي از مدارس در قالب مجتمع‏هاي آموزشي روستايي ساماندهي شده‏اند.

به گزارش موج به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، حميدرضا حاجي بابايي وزير آموزش و پرورش، با اشاره به عملکرد مثبت مجتمع‏هاي آموزشي روستايي اظهار داشت: اين مجتمع‌ها به منظور کيفيت بخشي به مسئله آموزش مقاطع ابتدايي در روستاهاي کم‌برخوردار و استفاده از امکانات آموزشي دانش‌آموزان تاسيس شده‏اند. تعدادي از مدارس روستايي تحت نظر مدير مجتمع‌ها هستند و تجهيزات و امکانات لازم در اختيار دانش‌آموزان قرار مي‌گيرد.
حاجي بابايي خاطر نشان کرد: شايد برخي از افراد در ذهنشان اين باشد که ما تمام دانش آموزان روستايي را از جاهاي مختلف جمع آوري کرده و در قالب يک مجتمع آموزشي به آنها خدمات ارائه مي‏کنيم، در صورتي که اين تصور اشتباه است و اگر قرار بر اين بود، من قطعا مخالف بودم.
وي تصريح کرد: قرار بر اين نيست که تمام دانش آموزان و مدارس روستايي را در يک جا تجميع کنيم. بلکه مدارس روستايي همچنان پابرجا هستند و تنها بخشي از مدارس در قالب مجتمع‏هاي آموزشي روستايي ساماندهي شده‏اند.
حاجي بابايي، نظارت بر عملکرد اين گونه مدارس را دو برابر مدارس روستايي عنوان کرد.
وزير آموزش و پرورش در ادامه گفت: در مدت يک سالي که از اجراي طرح مجتمع‌هاي آموزشي روستايي گذشته است، خوشبختانه رضايت عمومي بسيار بالا است. حدود هشت هزار مجتمع آموزشي در روستاها راه اندازي شده که نتايج خوبي از فعاليت آنها در طول يک سال گذشته حاصل شده است.
وي افزود: نظارت خوبي بر عملکرد اين گونه مدارس صورت گرفته است؛ البته اين شروع کار بود و بايد به سمت کيفيت بخشي، تجهيز و ساماندهي اين گونه مجتمع ها پيش برويم.
يادآور مي‏شود طرح مجتمع آموزشي وپرورشي روستايي و عشايري (با استفاده از معلمان راهنماي روستايي و عشايري) در راستاي ساماندهي مديريت واحدهاي آموزشي، افزايش موفقيت و کارآيي مدارس ابتدايي روستايي و عشايري و ارتقاي سطح ارائه خدمات آموزشي و پرورشي از طريق معلمان راهنماي روستايي و عشايري در آموزش و پرورش از سال 1389 اجرايي شده است.