پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
جمعه ٢٩ شهریور ١٣٩٨
 
معاون وزیر آموزش و پرورش در واكنش به انتشار برخی اخبار مبنی بر احداث یك مجتمع آموزشی در روستای صله از توابع استان كرمانشاه در میدان مین گفت: نیروی انتظامی این منطقه را پس از پایان جنگ، مین زدایی كرده بود اما برخی در تلاشند اقدامات مثبت دولت را منفی جلوه دهند.

'مرتضی رئیسی' روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: بر اساس گزارشی كه اداره كل نوسازی مدارس استان كرمانشاه ارائه كرده، این فضای آموزشی در پنج كیلومتری مرز ایران و عراق در یك منطقه مسكونی ساخته شده است.
وی اضافه كرد: صدها نفر از هموطنان در این منطقه مرزی با آرامش و عشق به مملكت خود زندگی می كنند و به كار كشاورزی مشغول هستند و آموزش و پرورش نیز بنا به وظیفه خود، مبادرت به احداث یك مجتمع آموزشی مدرن، استاندارد و مجهز به امكانات كامل در زمینی با كاربری آموزشی در این منطقه محروم و مرزی كشور كرده است.
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور تصریح كرد: این زمین از طریق بنیاد مسكن در اختیار اداره كل نوسازی استان كرمانشاه قرار گرفته بود و پروژه در سال 1387 به بهره برداری رسید و اكنون دانش آموزان از این فضا استفاده می كنند.
رئیسی با تاكید بر اینكه از زمان بهره برداری این مجتمع آموزشی تاكنون هیچ حادثه ای رخ نداده است، اظهار داشت: ساخت یك مجتمع آموزشی مناسب برای تحصیل دانش آموزان در منطقه ای محروم از افتخارات جمهوری اسلامی ایران و وزارت آموزش و پرورش است.
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در مورد مین زدایی این منطقه نیز گفت: مسوولیت مین زدایی با وزارت آموزش و پرورش نیست اما این زمین را كه با كاربری آموزشی در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت، نیروی انتظامی منطقه، مین زدایی كرده بود.
رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور با بیان اینكه دولت باید در مناطق جنگی و مرزی كشور همه زیربناهایی را كه دشمن تخریب كرده بود، مهیا كند، افزود: ساخت این فضای آموزشی نشانگر توجه دولت های نهم و دهم به مناطق محروم كشور است.