پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی
یکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
 

معاون وزیر ورییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور:

از مجموع 485 هزار کلاس درس ساخته شده در کشور در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، 97 هزار کلاس مربوط به خیران مدرسه ساز، بوده است.

 

دکتر رئیسی روز پنجشنبه در آیین تجلیل از خیران مدرسه ساز استان کرمان، افزود: در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، به طور متوسط هر روز در کشور 38 کلاس درس ساخته شده که سهم خیران و مشارکت مردم در 20 درصد این تعداد تجلی یافته است.

وی شمار جمعیت دانش آموزی کشور را 12 میلیون نفر ذکر کرد و گفت: براساس جمعیت دانش آموزی کشور، به ازای هر 120 دانش آموز، یکی از کلاس های درس ساخته شده مربوط به خیران است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: حدود شش هزار پروژه نیمه تمام در آموزش و پرورش وجود دارد که یکهزار و 200 پروژه معادل 20 درصد آنها مربوط به خیران و نیکوکاران است.

رییسی تاکید کرد: برای جلب حضور خیران مدرسه ساز در هر زمینه و هر شکلی که علاقه به مشارکت داشته باشند، آماده هستیم.

وی وجود مدارس دو نوبت و مدارس تخریبی در کشور را یک واقعیت خواند و گفت: برای رفع این مشکلات، دست نیاز به سوی خیران و نیکوکاران دراز می کنیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، اضافه کرد: هدف از برگزاری این آیین، تکریم و تجلیل از خیران مدرسه ساز، تعمیق فرهنگ ایثار و انفاق، ایجاد پیوند عمیق تر بین آموزش و پرورش و خیران و ایجاد زمینه ورود خیران و نیکوکاران جدید به این عرصه مقدس است.

وی گفت: در کشور ما افراد متمکن زیادی وجود دارند اما تعداد اندکی در گذشته و حال توفیق حضور در این صحنه را داشته اند و این توفیقی است که خداوند به خیران اعطا کرده است.